Etereum przewyższa Bitcoin w aktywności użytkownika

Etereum Bitcoin
Aktywność transakcyjna na Ethereum pewnie zaczęła wzrastać tego lata. Ekspansja zdecentralizowanego rynku finansowego DeFi stała się głównym motorem rozwoju sieci.

Handlu Bitcoin z dźwignią | 100 dolarów depozytu, Handlu do 15 dolarówKBoost zyski znacznie poprzez handel z dźwignią na BTCC. Przyjmuje tylko depozyty USDT!

Pomimo obaw niektórych sceptyków, ten ekosystem nadal ewoluuje, przyciągając coraz więcej użytkowników.

Ethereum znacznie wyprzedza Bitcoin pod względem liczby codziennych transakcji. Według serwisu Etherscan, w ciągu ostatnich 24 godzin, sieć obsłużyła 1.087 milionów transakcji. W tym samym okresie użytkownicy dokonali 316.415 transakcji na łańcuchu blokowym BTC.

W szczytowym momencie 17 września, Ethereum przetworzyło ponad 1,4 mln transakcji. Przypomnijmy, że w tym dniu został uruchomiony token UniSwap, który stał się otwarciem sezonu.

Trendy:
Zainteresowanie inwestorów Bitcoinem rośnie.

Zespół CoinMetrics zwrócił uwagę na fakt, że we wrześniu sieć przetwarzała co najmniej 1 milion transakcji dziennie.

Co tydzień, koszt transakcji Ethereum znacznie przekracza opłaty za Bitcoin. Dopiero w drugiej połowie tego miesiąca opłaty ETH zaczęły spadać. Teraz cena jednej operacji wynosi około 110 Gwei (0,78 dolarów).

Dla przypomnienia, w połowie września, użytkownicy płacili rekordowe opłaty za wysyłanie środków. Na przykład, posiadacze żetonów UNI musieli płacić do 50 dolarów za transakcję.