Bitcoin miał trafić dzisiaj 500 tys. dolarów, jak przewidział John McAfee. Co poszło nie tak?

„Jaki idiota mógłby uwierzyć w takie bzdury? John McAfee wypiera się swojej prognozy ceny Bitcoinów za 1 milion dolarów.

John McAfee, założyciel firmy McAfee zajmującej się bezpieczeństwem komputerowym i dowodem na prywatność akcji GHOST, staje dziś przed kryptońskim chagrynem społeczności po tym, jak jego trzyletnie prognozy BTC nie spełniły się.

Dokładnie trzy lata temu McAfee wszedł na swoją oficjalną stronę twittera, aby ustalić swoją prognozę ceny Bitcoinów. Twierdząc, że BTC będzie warte ponad 500 tys. dolarów w ciągu trzech lat.

Jednakże, aktywa cyfrowe są nadal notowane poniżej 10 tys. dolarów w czasie prasy, co było bardzo silnym poziomem oporu w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Być może można kwestionować zasadność poprzednich wieców, ponieważ Bitcoin jest teraz bardziej płynny niż kiedykolwiek, więcej inwestorów instytucjonalnych jest z dnia na dzień, The News Spy popyt stale rośnie, a altcoiny wydają się reagować również pozytywnie.

Dominacja Bitcoinów na rynku jest wstrząsana przez rynek altcoinów i prawdopodobnie spadnie jeszcze bardziej po przewidywanym rajdzie.

Większe zdjęcie Bitcoin Price Prediction Johna McAfee’a.

Istnieją podstawowe zasady, które grają przeciwko Bitcoinowi i jego oczekiwanej następnej fali. Po pierwsze, świat znajduje się w środku pandemii, która wywarła presję na przedsiębiorstwa i regularne działania ludzi. W związku z tym szanse na to, że więcej ludzi będzie inwestować w wysoce niestabilne rynki i postrzegane ryzykowne rynki, takie jak aktywa kryptograficzne, są bardzo minimalne.

Po drugie, Bitcoin jest wydobywany dzięki dowodom pracy, które są marnowane przez wysokie zużycie energii w czasie, gdy organy regulacyjne naciskają na projekty czystszej energii.

Z eskalacji wojny handlowej, a Bitcoin mocno zdominowany przez Chińczyków, cena Bitcoin prawdopodobnie zostanie dotknięta przez takie walki.

Innym ważnym powodem, który może być tłumienie ceny Bitcoin jest wysoki koszt transakcji i wolne tempo przetwarzania z powodu napływu działalności.

Handlowcy detaliczni odchodzą od używania Bitcoin do używania altcoins i stabilcoins, które oferują tańsze koszty transakcji w szybszym tempie. To neguje Bitcoin szansę na kontynuację świecenia jak w poprzednich latach.

Jednakże, z przemysłu kryptograficznego silnie kontrolowanego przez spekulantów, prawdopodobnie przewidywania McAfee’a jest tylko kilka miesięcy od zdarzenia.

W przypadku inwestorów instytucjonalnych, takich jak Grayscale, rejestrujących napływ nowych inwestorów kryptońskich, zwłaszcza ze strony zarządzających funduszami hedgingowymi, sytuacja może wyglądać inaczej.

Wszystko co zostało powiedziane i zrobione, jedna rzecz pozostaje ogromną lekcją w sprawie Johna McAfee’a. Przewidywanie cen, zwłaszcza w branży kryptońskiej, nie może być zagwarantowane, ponieważ nikt nie kontroluje wyłącznie rynku. „3 lata temu, dzisiaj rozmawiamy o mieście. Dlatego nie dokonuję przewidywań cenowych“, powiedział czeski prezes Binance.

Related Posts